Magistrala rowerowa przez Płock?!

images-150x148Urząd Miasta Płocka poinformował dzisiaj na swojej stronie internetowej, że w grudniu łączna długość ścieżek rowerowych w Płocku przekroczyła 45 km. Realizowane są tym samym strategiczne cele „Programu zrównoważonego rozwoju systemu dróg rowerowych na terenie miasta Płocka do końca 2033 r.”

Jakie ścieżki przybyły nam w tym roku?

  • ścieżki przy ul. Traktowej i ul. Dobrzyńskiej połączyły Winiary ze Skarpą i skomunikowały Płock z sąsiednimi gminami Stara Biała i Brudzeń Duży. Inna sprawa jak ta infrastruktura wygląda dalej…
  • nowopowstałe odcinki to także te przy ul. Kazimierza Wielkiego, Parowa oraz na Trasie Popiełuszki. Z Radziwia do Gór pojedziemy nowym szlakiem rowerowym o dł. 600 m.
  • utworzono także bezpieczne przejazdy rowerowe na rondzie u zbiegu Trasy Popiełuszki, ul. Kutnowskiej i DK 60 – do gminy Łąck.
  • wciąż trwają pracę nad ścieżką przy ul. Harcerskiej w kierunku Borowiczek.

Gazeta Wyborcza poinformowała dodatkowo, że w planach UMP na przyszły rok jest wybudowanie magistrali rowerowej wzdłuż al. Piłsudskiego, Jachowicza i Kobylińskiego. Ścieżka ma powstawać etapami: od skrzyżowania przy salonie Hondy do ul. Otolińskiej, od Otolińskiej do ul. Bielskiej oraz od Bielskiej do Łukasiewicza. ten ostatni etap realizowany będzie w ramach budżetu obywatelskiego.

W ratuszu jednakże zaznaczono, że odcinki finansowane z budżetu miasta realizowane będą w miarę możliwości finansowych. Oby te możliwości były wystarczające dla wybudowania tego szlaku.

45 km. to już naprawdę dość imponujący wynik. Faktycznie dróg rowerowych przybywa, zaczynają się ze sobą łączyć i tworzyć zwartą sieć. Wciąż jednak brakuje tej istotnej trasy biegnącej wzdłuż głównej arterii miasta – magistrali! Cieszy mnie, że znalazła się ona w planach Prezydenta Miasta na następny rok – trzymam kciuki, aby się udało :). O ile ułatwiło by to przejazd do pracy wielu Płocczanom.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.