Kontakt

Witam serdecznie

Jestem absolwentką turystyki i rekreacji, a stronę tę tworzę z potrzeby promocji zarówno roweru, jako środka transportu i świetnego sposobu na spędzanie czasu wolnego, jak również Płocka jako miasteczka niezwykle atrakcyjnego turystycznie.

IMG_0031Osobiście uważam, że sami Płocczanie nie doceniają miejsca, w którym żyją, uznając Płock jedynie za miasto kominów, petrochemii i zanieczyszczonego powietrza. A przecież historia tego miasta nie zaczęła się wraz z wybudowaniem tu kombinatu, ale liczy już blisko dwanaście wieków. Mało kto pamięta, że Płock przez kilkadziesiąt lat był de facto stolicą państwa polskiego, a cud nad Wisłą mógłby się nie dokonać, gdyby nie bohaterska obrona Płocczan. Taką postawę docenił także marszałek Józef Piłsudski, który odznaczył miasto Krzyżem Walecznych.

Gród położony na Wzgórzu Tumskim to jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów całej Polski, podziwiany i doceniany przez coraz większą ilość turystów odwiedzających nasze miasto. Obowiązkowym punktem jest płockie ZOO, jedno z największych w Polsce, a także płockie parki i skwerki. Nie można pominąć starego rynku z kamieniczkami, zabytkowego ratusza czy też wizytówki Płocka czyli Tumskiego Wzgórza. Ponadto, tuż poza granicami miasta znajdują się tak urocze przyrodniczo miejsca jak Brudzeński Park Krajobrazowy z przepiękną doliną Skrwy, pojezierze gostynińskie, czy Gostynińsko – Włocławski Park Krajobrazowy, a w nich wiele rezerwatów przyrody, osobliwe gatunki roślin oraz wiele rodzajów zwierząt i ptaków. Nie można oczywiście zapominać o królowej polskich rzek – Wiśle, która sama w sobie stanowi niedocenony skarb i wierzę głeboko, że kiedyś będzie ona i jej otoczenie stanowić wizytówkę, nie tylko Płocka, ale całej Polski.

Inną sprawą jest, że uwielbiam jeździć na rowerze i uważam, że miasta powinny stawiać na dynamiczny rozwój ścieżek rowerowych i odciążąć ruch samochodowy. Wyjdzie to na zdrowie wszystkim. Największym bodźcem ku stworzeniu tego typu strony była natomiast rozmowa z pewną młodą Greczynką, która odwiedziła Płock w tym roku i była nim zachwycona, a we Wzgórzu Tumskim się zwyczajnie zakochała. Zwróciła natomiast uwagę, że bardzo żaluje, iż nie mogła zwiedzić naszego miasta na rowerze.

Nie ma u nas jeszcze kultury rowerowej, chociaż i to się zmienia. Dlatego też powstaje ta strona, aby w jednym miejscu można było znaleźć wszelkie potrzebne rowerzyście informacje. Począwszy od prognozy pogody, mapki ścieżek rowerowych, szlaków i tras rowerowych, a skończywszy na spisie sklepów, warsztatów i ośrodków związanych z rowerami. Na stronie tej znajdują się materiały zebrane z różnych źródeł, przewodników, urzędu miasta, artykułów i opracowań. Wszystko w jednym miejscu. Głeboko wierzę, że taka inicjatywa się powiedzie, ułatwi nam życie, a miastu da znak, że Płocczanie to urodzeni rowerzyści. Zapraszam także do współpracy wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły, chcą się podzielić zdjęciami, informacjami czy też propozycjami dla rowerzystów.

PROMOCJA I REKLAMA

Zapraszam także wszystkich, którzy chcieliby rozreklamować swoje usługi na łamach tej strony, zaistnieć w środowisku rowerowym, poinformować o swojej otwartości na to grono itp. w tym np. wszelkie organizacje, sklepy sportowe, ośrodki wypoczynkowe, hotele czy punkty naprawy. Pytania proszę kierować za pośrednictwem formularza.

Pozdrawiam

 

Your Name:*
Enter your E-mail:*
Message Subject:*
Enter your Message:*
Type the characters you see here:

Komentarze są wyłączone.