Podolszyce


Pokaż Podolszyce na większej mapie

Podolszyce Północne, Zielony Jar oraz Podolszyce Południowe to trasa bardzo wygodna dla rowerzystów, ze względu na dużą ilość ścieżek rowerowych. W zasadzie tylko Podolszyce Północne nie posiadają typowej ścieżki, ale za to naokoło poprowadzony jest szeroki chodnik, a i jezdnia jest wystarczająco szeroka, aby z niej bezpiecznie korzystać.

Podolszyce można objechać na ‚ósemke’ przejeżdżając wzdłuż ulicy Wyszogrodzkiej od galerii Mazovia do Wisły, a także zawitać we wnętrze Podolszyc i odwiedzić placyk rowerowy oraz park północny. Na Zielonym Jarze warto zajechać na niedawno utworzony placyk zdrowia, a także odwiedzić parowę. Z ulicy Żyznej można skręcić w prawo w kierunku Gulczewa lub w lewo w kierunku Bud Matu i polnych dróg. Kiedyś to było świetne miejsce na wypady rowerowe – zero betonu, samochodów, bloków. Teraz nieco się pozmieniało, ale choćby z tego powodu warto tam zawitać.

Sporo zmienia się na Podolszycach Południowych. Powstał park 12 dębów, ale niezaprzeczalną atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest mega plac zabaw ze świetlnymi kolorowymi fontannami. Spokojnie można tam spędzić pół dnia.

Trasa ta jest bardzo odpowiednia dla rodzinnych wypadów. Krótka, ale z wieloma atrakcyjnymi postojami. W parkach można urządzić mały piknik.

 

Komentarze są wyłączone.