Pierwszenstwo na ścieżce pieszo rowerowej

Redakcja

17 stycznia, 2024
Zachowaj ostrożność podczas jazdy rowerem przez ruchliwe skrzyżowania, a także przejścia dla pieszych przez ścieżki rowerowe. Większość poważnych wypadków ma miejsce właśnie w tych miejscach, więc pamiętaj o podjęciu dodatkowych środków ostrożności, aby zachować bezpieczeństwo. Wszyscy chcemy dotrzeć do celu jak najszybciej, ale próba zaoszczędzenia kilku minut poprzez niebezpieczną jazdę rowerem może narazić Twoje życie na niebezpieczeństwo. Zwracaj uwagę na samochody na skrzyżowaniach i zachowaj ostrożność wobec pojazdów, które mogą Cię nie widzieć. Trzymaj się w odległości kilku długości samochodu od samochodu jadącego przed Tobą, aby w razie potrzeby mieć wystarczająco dużo czasu na zatrzymanie się.

Piesi mają pierwszeństwo na drodze a rowerzyści muszą ustąpić

Rowerzyści muszą ustępować pieszym podczas przejścia przez pasy znajdujące się na ścieżce rowerowej – osoby jadące na rowerach muszą zwolnić i ustąpić im miejsca, gdy tylko jest to możliwe. Jeśli jedziesz, a inna osoba wejdzie na ścieżkę z pewnej odległości, musisz zachować się tak, jak kierowca samochodu przed pasami na ulicy. Jeśli zbliżasz się do ścieżki od strony bocznej ulicy i znajdują się na niej piesi, musisz zwolnić i ustąpić im pierwszeństwa. Jeśli na ścieżce znajduje się osoba z urządzeniem do poruszania się, a Ty się do niej zbliżasz, musisz zwolnić i ustąpić jej pierwszeństwa.

Rowerzyści muszą ustąpić pieszym

Piesi mają pierwszeństwo w każdym przypadku, a rowerzyści muszą upewnić się, że są widoczni i słyszalni, gdy ich mijają. Rowerzyści muszą trzymać się jak najbliżej krawężnika i muszą zwolnić lub zatrzymać się, jeśli zamierzają ominąć pieszego. Kierowcy muszą być zawsze czujni i uważać na rowerzystów, ponieważ często są oni nieprzewidywalni.

Polecane: