Katedra została zbudowana w stylu renesansowym i znajduje się w historycznym centrum Płocka. Kościół Mariawitów jest jednym z najważniejszych zabytków architektury i kultury w mieście.
Katedra Mariawitów w Płocku – organy
Instrument powstał w 1782 r. i jest jednym z najbardziej znanych organów barokowych w Polsce. Zbudowano go w kształcie krzyża greckiego, z drewnianymi piszczałkami i złotymi zdobieniami. Miały być darem dla Kościoła Mariawitów, ale z powodu wybuchu wojny polsko-ukraińskiej organy zostały zatrzymane w Płocku i zainstalowane w Katedrze Mariawitów. Znajdują się tam do dnia dzisiejszego.
Katedra Mariawitów w Płocku – ołtarz
Jest to ołtarz w stylu barokowym z początku XVIII wieku z łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Wspomożycielki. Znajduje się w Płocku, w Polsce. W XVII wieku rozpoczęto budowę tego kościoła, ale nie została ona ukończona. W 1782 r. bracia mariawici rozpoczęli budowę nowego kościoła, którą ukończono w 1799 r. Obraz Matki Bożej Wspomożycielki został namalowany przez nieznanego artystę w XVIII wieku, ale w kościele znajduje się od 1782 roku.
Katedra Mariawitów w Płocku – dzwonnica
Zbudowany na początku XVII wieku kościół posiada barokową fasadę i gotyckie wnętrze. Jest jednym z najważniejszych zabytków architektury w mieście i doskonałym przykładem polskiego kościoła gotyckiego. Wnętrze Katedry Mariawitów w Płocku jest urządzone w stylu barokowym z pięknymi malowidłami z XVII i XVIII wieku.
Katedra Mariawitów w Płocku – architektura
Kościół Mariawitów został zbudowany na początku XIX wieku. Jest to kościół murowany w stylu neoklasycystycznym, charakteryzujący się symetrią i ładem. Kościół ma plan prostokąta, trzy nawy i dużą wieżę od frontu. Jest to jeden z najpiękniejszych przykładów architektury neoklasycystycznej w Polsce.