Zoo w Płocku – atrakcje dla całej rodziny

Redakcja

9 stycznia, 2024
Płockie ZOO to obowiązkowa atrakcja dla osób odwiedzających Polskę. Znajduje się ono w mieście o tej samej nazwie i jest jednym z największych ogrodów zoologicznych na otwartym powietrzu w Europie.

Zoo w Płocku – coś dla rodziców

Płockie ZOO to miłe i relaksujące miejsce, które można odwiedzić z dziećmi, z wieloma zwierzętami do zobaczenia. ZOO znajduje się w małej miejscowości pod Warszawą, więc łatwo je odwiedzić, nawet jeśli nie mieszka się w stolicy. W zoo można zobaczyć wiele różnych zwierząt, od tygrysów i lwów po pingwiny i żółwie. W zoo jest też wiele atrakcji dla dzieci, takich jak wizyta w zoo, robienie zdjęć w punkcie fotograficznym czy wizyta na placu zabaw.

Zoo w Płocku – atrakcje dla dzieci

Płockie zoo znajduje się nieco na uboczu, ale jest idealnym miejscem do odwiedzenia, jeśli chcesz uciec na chwilę od tłumów. Jest to małe zoo, ale pełne życia, a zwierzęta są pod bardzo dobrą opieką. Dzieci będą zachwycone, ponieważ jest tu wiele możliwości zwiedzania i to świetne miejsce, aby dać im trochę wytchnienia. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, w tym malowanie twarzy i zajęcia plastyczne.

Zoo w Płocku – zwierzęta

Płockie ZOO szczyci się dużą różnorodnością egzotycznych zwierząt. Można tu zobaczyć wszystko, od słoni po pingwiny. Jest tu także wiele zwierząt, których nie spodziewałbyś się zobaczyć, takich jak alpaki i wielbłądy. W zoo można zobaczyć zwierzęta z całego świata, a także kilka rodzimych dla danego kraju. Możesz także odwiedzić plac zabaw dla dzieci, gdzie Twoje pociechy (i Ty) będą mogły się wyładować i dobrze bawić.

Zoo w Płocku – ciekawostki

Najpopularniejszymi eksponatami w płockim zoo są bez wątpienia pandy olbrzymie. Obecnie w zoo mieszkają dwie pandy – samiec Pan Pan (urodzony w 2012 r.) i samica We, które zostały podarowane Polsce przez rząd Chin. Pandy to bardzo rzadki gatunek – na całym świecie żyje ich mniej niż 2000, a ich hodowla jest bardzo trudna.

Polecane: