Płock to miasto w Polsce, którego historia sięga XI wieku. Stary Rynek jest centralnym placem otoczonym pięknymi budynkami, które obecnie są przekształcone w muzea, przestrzenie wystawowe i sklepy.
Stary Rynek w Płocku – sklepy
Można tu kupić wysokiej jakości wyroby skórzane po bardzo konkurencyjnej cenie. Stary Rynek w Płocku to doskonałe miejsce na zakupy wysokiej jakości wyrobów skórzanych w bardzo konkurencyjnych cenach.
Spacerując wśród stoisk targowych, można być zaskoczonym różnorodnością oferowanych wyrobów skórzanych. Są tu buty, kurtki, torby, paski i portfele, by wymienić tylko kilka z nich. To, co jest najbardziej godne uwagi w tych produktach, to jakość skóry, z której są wykonane. Można poczuć miękkość skóry i jej trwałość.
Stary Rynek w Płocku – restauracje
Osteria, bistro, kawiarnie, puby i bary na Starym Rynku przywitają Cię z otwartymi ramionami! Na tym placu znajduje się największe skupisko restauracji w Płocku, a większość z nich to kulinarna rozkosz! Od tradycyjnego polskiego jedzenia po włoskie przysmaki i amerykańskie klasyki – znajdziesz tu wszystko, łącznie z kilkoma opcjami wegetariańskimi. Możesz zjeść posiłek w zaciszu własnego mieszkania lub hotelu dzięki usłudze dostawy oferowanej przez niektóre z tutejszych restauracji.
Stary Rynek w Płocku – atrakcje turystyczne
Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem uroczego miasta o bogatej historii i kulturze, powinieneś odwiedzić Płock. Jest to piękne miasto, które ma wiele do zaoferowania tym, którzy są zainteresowani zwiedzaniem licznych muzeów, spróbowaniem wyśmienitej polskiej kuchni lub zwiedzaniem licznych zamków i pałaców.
Stary Rynek w Płocku – zabytki
Stary Rynek w Płocku jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych placów rynkowych w Polsce. Powstał w XIII wieku i szybko stał się centrum gospodarczym miasta, a także ośrodkiem życia społecznego. Pierwotnie plac miał kształt rynku i był otoczony domami kupieckimi i siedzibami cechów, a także klasztorem franciszkanów i ratuszem. Budynki otaczające Stary Rynek są mieszanką architektury gotyckiej, renesansowej, barokowej i neoklasycznej, a niektóre z nich sięgają XIII wieku.